piątek, 5 grudnia 2014

Swobodna


Tytuł: "Swobodna"

Autor: S.C. Stephens

Seria: Bezmyślna

Tom: II

Kategoria: Literatura współczesna

Ilość stron: 624

Ocena:  6/10Kiera i Kellan po wielu trudnych chwilach nareszcie są razem. Rozłąka dobrze im zrobiła. Zrozumieli, co czują do siebie i zaczęli szanować swoje życie. Jednak między ich trudną miłość w plątał się brak zaufania. Trudno żyć z kimś, kto na twoich oczach zdradzał inne osoby. Dlaczego miałby nie zdradzić ciebie? Lecz w związku zaufanie jest konieczne. Żaden związek bez niego nie przetrwa. Na szczęście dostali szansę, by przekonać się o swojej wierności. Kellan razem ze swoim zespołem wyjechał w trasę koncertową na sześć miesięcy. I Kiera, i Kellan zrozumieli analogię z przeszłymi wydarzeniami. Dla nich ten wyjazd to największa próba ich miłość, jaką mieli dotychczas. Tymbardziej że w mieście pojawia się niespodziewana osoba - Danny - były chłopak Kiery. Czy Kiera będzie umiała dochować wierności Kellanowi równocześnie przyjaźniąc się ze swoim byłym chłopakiem? Czy Kellan będzie umiał odepchnąć od siebie seksowne fanki? I przede wszystkim czy ich związek przetrwa?

Zanim zaczęłam czytać tę książkę, miałam wiele obaw. Poprzednia część podobała mi się, lecz nie do końca przekonywała mnie swoją fabułą. Może wynika to raczej z mojej niechęci do romansów lub po prostu dużej ilości stron... Jednak świat należy do odważnych i właśnie dlatego pozytywnie nastawiona zaczęłam czytać "Swobodną". Czy się zawiodłam? I tak, i nie. 

Pierwsze co przyciągnęło moją uwagę, to barwność postaci. Jak się przekonałam w książkach pani Stephens, są one bardzo dopracowane. Choć to nie zmienia faktu, że główna bohaterka nie podbiła mojego serca. Często też mnie irytowała. Jednak nie mogę nie docenić postaci Kellana. Jest on wyjątkowo nietypowym mężczyzną, który pewnością siebie zakrywa swoje prawdziwe oblicze. Za każdym razem, gdy odkrywałam nową cechę rockmana, czy poznawałam jego tajemnice, nie mogłam się oderwać od książki. Za wszelką cenę chciałam go poznać i odkryć jego prawdziwą duszę.

" - Kellan... ty się boisz? - szepnęłam mu do ucha.  - Dlaczego? Przecież ty nigdy się nie boisz.
- To nie prawda. Nie ma chwili, żebym się nie bał. "  

Powieść dzieliła się na dwa etapy. Pierwszy niestety bardzo mnie nudził, co sprawiło, że miałam problemy z przebrnięciem przez setki stron. Lecz przyszedł moment, gdy wreszcie udało mi się to i wtedy wszystkie chwile, które mnie niezmiernie nudziły, zostały wynagrodzone. W książce pojawiła się akcja, która nadała tempa. Pojawił się również bardzo duży "ładunek emocjonalny", który nawet mnie poruszył, a jest to duże osiągniecie. Zaczęłam przyzwyczajać się do bohaterów, co z czasem zaowocowało przyjaźnią i przywiązaniem. Mimo że często mnie denerwowali, zaczełam przejmować się ich losem i kibicować im. 

Niestety pojawia się kolosalna wada, która bardzo rzutuje na ocenę powieści. Przesłodzone lub przedramatyzowane sceny, które bardzo psuły kompozycję fabuły. Życie ma różne oblicza, jednak nie zmieniają się one co pięć minut. Takie przypadki rzadko się zdarzają i na pewno nie od razu po sobie. Muszę też zwrócić uwagę na sceny erotyczne. Jest to romans, więc oczywiste jest, że pojawiały się bardzo często. Jednakże uważam, że autorka czasami przesadzała. Sprawiała, że wielka miłość Kiery i Kellana zaczęła się stawać zbyt cielesna i często zanikała. Bardzo mnie to irytowało, ponieważ przeczyło to całej tezie książki.

Mam mieszane uczucia, co do tej serii. Z jednej strony bardzo mi się podoba, ale z drugiej niektóre wady są nie do wybaczenia. Aczkolwiek nie zmienia to faktu, że mam zamiar dokończyć trylogię. Jak pisałam wcześniej, przywiązałam się do bohaterów i chcę zobaczyć, jak potoczą się ich losy. Czy polecam? Na pewno polecam wielbicielkom romansów. W swoim gatunku jest naprawdę dobry i nie ma wątpliwości, że urzeknie serce nie jednej kobiety. Odradzam natomiast osobom, które nie przepadają za tym gatunkiem. Nie jest to powieść, która Was zachęci do poszerzenia horyzontów. Jednakże odważni powinni spróbować.    

Za możliwość przeczytania powieści bardzo dziękuję portalowi Business & Culture oraz Wydawnictwu Akurat 

Książka przeczytana w ramach wyzwania:

12 komentarzy:

 1. Raczej podziękuję. :D
  ~Księżycowa Pani

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja mam na nią chęć, chciałabym sama ją ocenić.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsza część była dla mnie bardzo słabiutka, dlatego obawiam się sięgania po tę. Może kiedyś zaryzykuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kompletnie mnie do tej serii nie ciągnie, bo słyszałam, że jest strasznie wkurzająca.

  OdpowiedzUsuń
 5. To taka dziwna książka - denerwująca, a jednak chce się czytać dalej. A wiesz kto mnie najbardziej wkurzał w tym tomie? O dziwo nie Kiera, a Denny! Podobała mi się scena świąteczna:) Czekam na Niepokorną;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mam ochotę sama tę książkę ocenić;) już o niej słyszę i słyszę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ponad 600 stron to bardzo dużo.. ja lubię romanse, ostatnio jest tego bardzo dużo i chyba taka literatura, będzie się teraz rozrastać. Co pewien czas jest moda na coś prawda? Nie wiem czy tyle stron bym przetrwała, skoro pierwsza część jest dość nudna :) Ale lubię niejednoznacznych facetów w książkach... no i sama nie wiem ^^

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie jestem fanką romansów, więc muszę się zastanowić, czy przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Hm, ostatnio widziałam ją w księgarni i zastanawiałam się nad kupnem... Ale chyba jednak się nie skuszę ;)
  Pozdrawiam,
  A.

  http://still-changeable.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Chyba skuszę się na tą serię :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Romanse jakoś mnie do siebie nie przekonują, romans to ja mam w życiu normalnym ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jakoś nie jestem przekonana do tej serii, raczej ją sobie odpuszczę - tyle innych książek czeka na przeczytanie. ;)

  OdpowiedzUsuń