sobota, 3 maja 2014

Okup

'' Okup ''


"Teo i Rachel odkryli, że są pierwszymi na świecie sklonowanymi ludźmi. Dokonał tego Elijah Lazio, genetyk geniusz. Teo dowiaduje się, że nie tylko jest klonem swego stwórcy, ale także że niegodziwy genetyk planuje zastąpić własne niewydolne serce jego młodym sercem, doskonale genetycznie dopasowanym. Ze względu na bezpieczeństwo ich obojga, Teo i Rachel zostają rozdzieleni i przeniesieni wraz z rodzinami do zupełnie nowych miejsc. Teraz żyją w ukryciu tak przed Elijahem, jak i Niezależnie Armią Występującą Przeciwko Inżynierii Genetycznej (RAGE) − grupą ekstremistów, która nie cofnie się przed nikim i niczym, by zniszczyć najmniejsze nawet ślady eksperymentów Elijaha, a przede wszystkim same klony..."

'' Okup '' o książka, która opowiada o dwojgu nastolatkach, których stworzył wielki geniusz Elijah Lazio chcąc powiększyć swą wiedzę o klonowaniu ludzi. Dlatego odszukuje ich i więzi, przeprowadzając na nich swe eksperymenty. Jednak Teo i Rachel mu na to nie pozwalają. Buntują się i uciekają z strasznego laboratorium z pomocą bliskiego przyjaciela Lewisa. Aby każdy był bezpieczny, wraz z rodziną każdy wyjeżdża do innego państwa. Po 9 miesiącach rozłąki, nie podejrzewają, że Elijah nadal może potrzebować ich do pomocy. Pewnego dnia Rachel spóźnia się na omówioną rozmowę  on-line z Teo. Chłopak niepokojąc się o swą przyjaciółkę postanawia dowiedzieć się co się stało i rusza do jej kraju. Czy Rachel coś się stało ? A jeżeli, to kto mógłby jej to zrobić ?

Książkę poleciła mi bibliotekarka. Nie byłam za bardzo nią zainteresowana, ale wypożyczyłam ją z zamiarem przeczytania jakiegoś kryminału. I jednak cieszę się, że to zrobiłam.

'' Okup '' to wciągająca książka, w której wiele rzeczy jest nieprzewidywalnych, co jest ogromnym plusem. Ciekawy pomysł na opowiadanie, ale mógłby być lepiej napisany gramatycznie. Wiele powtórzeń wyrazowych itp., co dla mnie jest bardzo irytujące. Po za tym autorka niesamowicie przedstawiła sytuacje i atmosferę panującą w rozbitej rodzinie oraz uczucia pokrzywdzonych ludzi. Przez wiele fragmentów będziemy wręcz przestraszeni, ogarnie nas panika. A to dzięki tajemniczej, a zarazem ciekawej akcji.

Końcówka jest wręcz fantastyczna. I chyba ona najbardziej przypadła mi do gustu. Ale ukazanie tej historii jest po prostu niesamowite. Co do postaci, można spotkać bardzo interesujące charaktery jak np. szalony naukowiec z nutą wrażliwości i ogromem okrucieństwa. Możemy zobaczyć świat takimi oczami człowieka. Książka jest bardzo ciekawa, chociaż nie należy do rodzai powieści, które bardzo wciągają człowieka i od których nie można się oderwać. Ale polecam. :)

3 komentarze:

 1. Chyba ją przeczytam, żeby sama doznać strachu... U nas w bibluotece chyba jej nie ma, więc mam nadzieję, że jest dostępna w necie, wtedy ściągnę ją sobie na ebooka.
  Pozdrawiam,
  Paulina A

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze zastanawia mnie, skąd bierzesz takie dobre książki. Kiedy ja idę do biblioteki, to z reguły biorę coś, co wydaje mi się ciekawe, a potem okazuje się być zwykłą szmirą. Dlatego też cieszę się, że prowadzisz tego bloga i że mogę stale tu zaglądać, co oczywiście pomaga mi w wyborze jakiejś naprawdę dobrej książki. Dziękuję Ci za to : ) "Okup" wydaje się być całkiem intrygujący, mimo że nie lubię takiej tematyki. Myślę, że mogłabym po nią sięgnąć, szczególnie dla fantastycznego zakończenia, gdyż uwielbiam, gdy powieści mają trafną puentę. Pozdrawiam ; *

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa pozycja. Z pewnością się z nią zapoznam w najbliższym czasie ;)

  OdpowiedzUsuń