sobota, 24 maja 2014

Numery. Czas Uciekać

'' Numery. Czas uciekać. ''
Rachel Ward


'' Psychologiczny thriller dla nastolatków.
Piętnastoletnia Jem widzi w oczach ludzi numery - daty ich śmierci. Zna dzień śmierci matki. Wie, kiedy w ataku terrorystów na Londyn zginą ludzie. I kiedy umrze jej chłopak. Nikogo nie umie obronić przed śmiercią, więc ucieka - przed rówieśnikami i policją.''Książka opowiada o piętnasto-letniej Jem, która od dziecka zna datę śmierci wszystkich otaczających ją ludzi. Cyfry te ukazują oczy ofiar. Przez taką wielką moc bohaterka nie może odnaleźć się w życiu. Co chwilę trafia do innej rodziny zastępczej, ale nigdzie nie udaje jej się zaklimatyzować. Aż pewnego dnia spotyka chłopca. Jem zaczyna go darzyć coraz głębszymi uczuciami, otwiera się przed nim i już myśli, że odnalazła swój dom, gdy nagle ... staje się coś okropnego. Zakochani muszą uciekać. Brną przez gęste gąszcze, lasy i wzgórza, tylko aby odnaleźć bezpieczne dla nich miejsce. Tylko czy to im się uda ? Czy dotrą tam na czas ? A jeśli nie ... ? I po za tym co oznacza data śmierci jej przyjaciela ?  Tego wszystkiego dowiecie się czytając '' Numery ''.

Książka bardzo mi się spodobała, choć sposób pisania autorki na początku mnie przeraził i strasznie zniechęcił. Opowieść została napisana w stylu młodzieżowym, gdzie można znaleźć bardzo wiele potocznych słów. Dla mnie stwarza to chaos. Nie gustuję w czymś takim.

Na początku nie działo się nic specjalnego. Dopiero w połowie książki człowiek zaczyna się wciągać i nie może się od niej oderwać. Wszystko idzie swoim spokojnym tempem, co jest wielkim plusem. Nic nie dzieje się za szybko, a bohaterzy mają bardzo ciekawe i trudne charaktery. Dzięki '' Numerom'' możemy dostrzec ile tak naprawdę mamy w życiu, a jak wielu osobom tego brakuje.

Książka wywarła na mnie dobre wrażenie. Myślę, że jest jak najbardziej godna polecenia. :)

Dzisiaj bardzo króciutko, bo lecę piec ciasto na dzień mamy. Mam nadzieję, że recenzja się spodoba. :) Ahaa i może jutro wstawię następny rozdział, ale nie obiecuję :)


3 komentarze:

  1. Kiedyś zaczęłam czytać ten tytuł, ale porzuciłam go gdzieś w 1/3, sama nie wiem dlaczego. W sumie mi się podobała i muszę kiedyś dokonczyć^^

    OdpowiedzUsuń
  2. Musze chyba zajrzeć do tej książki kiedyś :D
    Zapraszam na nową recenzje ;D
    http://oblivion-fantasy.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń