czwartek, 22 maja 2014

Z innej bajki


Tytuł: "Z innej bajki"

Autor: Jodi Picoult, Samantha Van Leer

Ocena: 6/10Trudno mi cokolwiek powiedzieć na temat tej książki, ponieważ nie jest to mój gatunek. Nie mogę stwierdzić, że była zła, bo nie mam zbytnio porównania z innymi książkami tego typu. Na pewno czytało się ją lekko i szybko, jednak czegoś mi brakowała. Gdy ją czytałam, miałam wrażenie, że nic innego się nie dzieje w świecie książki poza tym momentem, który czytałam. Jakby występowali, tylko bohaterowie, a oprócz nich nikt inny. Bez tego odczucia, że coś innego się dzieje, że w książce odgrywa się inne życie, dziwnie się czułam.

Książka jest napisana w bardzo nietypowy sposób. Opowiada o dziewczynie, która miała swoja ulubioną bajkę. W książce są, jakby trzy perspektywy. Jedna to tej dziewczyny, druga to urywki tej bajki, a trzecia jest bardzo oryginalna, ponieważ opowiada ją postać z bajki. To mnie bardzo miło zaskoczyło. Jednak znajdowało się sporo niedociągnięć i niezgodności. 

Jak na razie wymieniłam prawie wszystkie złe strony. Mimo to jest i bardzo dobra strona. A jest nią sama bajka, którą tak bardzo lubi główna bohaterka. Jest napisana w mistrzowski sposób. Niby to zwykła bajka dla dzieci, ale człowiek się czuje, jakby to dla niego była napisana. I oczywiście ma swój morał, tylko trzeba go umieć odczytać, co nie jest takie łatwe. 

Książka mi się nie do końca podobała, ale podejrzewam, że tylko dlatego, bo nie wierzę w jej ostatecznie przesłanie. Mam całkiem inne zdanie na temat poruszony w tej książce. To mnie pewnie zniechęciło do niej.   

2 komentarze:

  1. Świetna recenzja! Zachęciłaś mnie do przeczytania, książki, mimo , że Tobie się nie podobała, na pewno wpiszę ją na listę do przeczytania :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi ta książka akurat tak się średnio podobała, choć książki samej Jodi Picoult bardzo mnie zachwycają.

    OdpowiedzUsuń