sobota, 3 maja 2014

Dom Hadesa


 Tytuł: "Dom Hadesa"

 Autor: Rick Riordan

 Seria: Olimpijscy Herosi

 Tom: IV

 Ocena: 8/10Każdy kto przeczytał choć jedną książkę Ricka Riordana, zna jego niepowtarzalny styl. Tym razem autor zabiera nas w otchłań Tartaru. Percy i Annabeth muszą pokonać wiele przeszkód, by dotrzeć do Wrót Śmierci. Jest to bardzo trudne wyzwanie, tym bardziej że wszystko wygląda, jakby żyło.

W tym samym czasie pozostała piątka herosów próbuje dotrzeć do Wrót Śmierci drogą powietrzną. Zadanie na początku wydaje się bardzo łatwe, lecz Gaja pilnuje, by jej wrogowie mieli utrudniony lot. 
Każdy z półbogów musi pokonać własne słabości i poznać samych siebie.

"Dom Hades" jest tak samo dobry jak pozostałe części "Olimpijskich Herosów". Daje nam dużą dawkę humoru oraz uczy prawd o życiu. Gdy czytałam tę książkę, zauważyłam, że notorycznie uosabiam bohaterów z osobami, które mnie otaczają w rzeczywistości. Pod osłoną magii i fantastyki jest zawarte realne życie. 

Książkę czyta się szybko, gdyż jest napisana lekkim piórem. Jednak nie oznacza to, że jest pozbawiona opisów. Wręcz przeciwnie. Każde miejsce jest dokładnie i barwnie opisane, aż ma się wrażenie, że przebywa się w tym miejscu. Natomiast opisy przeżyć wewnętrznych sprawiają, że zaczynamy rozumieć bohaterów, co z czasem owocuje przyjaźnią. 

Czy Percy i Annabeth przeżyją w otchłani Tartaru? Co ukrywa Nico di Angelo? I czy wreszcie cała załoga Argo II dotrze do celu?4 komentarze:

 1. Jeszcze nie czytałam, ale mam w planach. Mam nadzieję, że jest tak fajne, jak mówisz. Średnio podobał mi się styl poprzednich części (zarówno Percy'ego jak i OH).
  A co do Nico... chyba każdy wie, co on ukrywa. Spojlery wszędzie :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie (nie recenzencki, ale jakiś jest:) )
  przede-mna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam bo jestem przy "Synie Neptuna " Ale nie mogę się doczekać. Super recenzja !

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię obie serię PJ i czytałam jeszcze Kroniki Rodu Kane. Wujek Rick ma świetny styl pisania i świetnie trafił w gust czytelników, zwłaszcza tych młodych.
  Widzę, że to twoja pierwsza recenzja (przynajmniej na tym blogu) i muszę powiedzieć, że mi się spodobała. Gdybym wcześniej nie czytała tej serii chętnie bym po nią sięgnęła.
  Blog dodaje do obserwowanych i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam już sporo dobrego o twórczości tego pisarza, ale do tej pory nie dane mi było się z nią zapoznać. Niemniej, wierzę, że kiedyś to się zmieni.

  OdpowiedzUsuń