niedziela, 8 czerwca 2014

Miasto Popiołów


Tytuł: "Miasto Popiołów"

Autor: Cassandra Clare

Seria: Dary Anioła

Tom: II

Ocena: 8/10
Gdy przeczytałam "Miasto Kości", byłam zachwycona światem, który przedstawiła autorka. Był inny i tak naprawdę niepowtarzalny. Nie mogłam się doczekać, kiedy wreszcie przeczytam kolejną część. Jednak muszę przyznać, że miałam pewne obawy co do tej książki. Czy będzie tak samo dobra? Czy ją pokocham? Takich pytań zadawałam sobie mnóstwo. Kiedy wreszcie nadszedł czas, gdy ją zaczęłam czytać, byłam zafascynowana. 

Książka zaczęła się normalnie jak każda inna książka. Lecz od razy miała w sobie tę magię, która sprawiała, że nie można się od niej oderwać. Czytasz normalne wprowadzenie (oczywiście jak na tę książkę), a czujesz się, jakby to było dzieło jednego z najwybitniejszych pisarzy. Właśnie to tak bardzo zauroczyło mnie w tej książce. 

Ta część Darów Anioła różni się diametralnie od poprzedniej. Nie chodzi tutaj o styl, tylko o tajemnice. W "Mieście Kości" wszystkie najważniejsze tajemnice są wyjaśnione, zostaje tylko ich garstka. Natomiast "Miasto Popiołów" jest samo w sobie jednym wielkim sekretem. Niby człowiek rozumie, co się dzieje, ale czuje gdzieś tam, że tak nie jest do końca, że prawda jest inna. Sama końcówka jest wstrząsająca. Zapowiada wyjaśnienie wielu spraw, jednak ostatecznie tego nie robi.

Ta książka przypomina mi trochę "Harry'ego Pottera". Są to całkiem dwa inne światy, dwie różne historie, ale mają wiele wspólnego ze sobą. Obie książki między wierszami mają zapisaną prawdę o życiu. W normalnych zdaniach są wypowiedziane słowa, które mogą zmienić nasze życie. W powieści Cassandre Clare porusza sprawy ludzkich uczuć, które są tak bardzo skomplikowane. Pokazuje nam, że ludzie są czymś więcej niż tylko i wyłącznie istotami tego świata. Na pewno przeczytam kolejna część Darów Anioła, aby poznać dalsze przygody bohaterów i zrozumieć ich. 


3 komentarze:

 1. Podobają mi sę twoje opisy, pozwalają mi spojrzeć na to jak inni patrzą na pewne powieści. Polecam ci cykl Deklaracja, Ja diablica, Drżenie, Cztery prawdy i kłamstwo, Wakacyjna tożsamość i słodkie kłamstewka, to są książki które gorąco polecam i chciałabym zobaczyć ich ocenę tu u ciebie.
  Zapraszam również do czytania mojego bloga, bo skoro zostawiłaś tam link do swojego wypadałoby chociaż pozostawić opinię
  i-need-friend.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Co do serii Darów Anioła mam plany na wakacje. Na szczęście to już niedługo!
  Recenzja jak zawsze dobra! Nie jest długa, ale chodzi o przekaz, a ty potrafisz trafić z nim do innych!
  Zapraszam również do mnie: http://books-myworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Cassandrę Clare. Mam za sobą trylogię "Diabelskie maszyny" oraz pięć dotąd wydanych części "Darów Anioła". Nie mogę doczekać się ostatniego tomu wieńczącego historię :)

  PS. Cieszę się, że postanowiłaś dołączyć do mojego wyzwania "Czytam Fantastykę". Dopisałam Cię do listy uczestników. Życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń