sobota, 9 sierpnia 2014

Mroczny Anioł

'' Mroczny Anioł ''
Eden Maguire '' Odważ się uwierzyć w upadłego anioła.
Jego misja?
Rozdzielić na zawsze młodych zakochanych…
Miałam wrażenie, że spojrzenie Orlanda przepali mnie na wylot. Powiedz tak, powiedz, że pójdziesz ze mną. Zostaw Daniela, kimkolwiek on jest i chodź ze mną.
Orlando nie odchodź! – błagałam bezgłośnie. Nie opuszczaj mnie! Widziałam jak to musiało wyglądać; Daniel stojący przy mnie, jakbym była jego własnością.''


Tania - nastolatka w pełni usatysfakcjonowana życiem, dusza towarzystwa oraz ukochana Orlanda - pewnego dnia wraz z przyjaciółkami wybiera się na imprezę kostiumową, którą organizuje nowy sąsiad - dawna gwiazda rocka. Zafascynowana w nim młodzież nie widzi powodu, by nie skorzystać z okazji i nie wyszaleć się, ale Tanię coś niepokoi. Jednak mimo wszystko wybiera się na imprezę. Tam poznaje superseksownego Daniela, który nie opuszcza ją na krok. Co jak może się wydawać jest winą zauroczenia lub rozkazu artysty. Nie zwracając na niego uwagi bawi się dalej, gdy z jej przyjaciółkami zaczyna dziać się coś dziwnego. Skąd bierze się tego przyczyna ? I co ukrywa rezydencja Black Eagle ? 

Muszę przyznać, że po książce nie spodziewałam się niczego zachwycającego, ale i także nie myślałam, że będzie to coś nadzwyczaj słabego. Jak bardzo się myliłam.

Tania - główna bohaterka jest dość naiwna, a jej życie kręci się jedynie w okół przyjaciół i chłopaka. To jest bardzo denerwujące. Do tego nieprzerwanie węszy w okół Daniela, przez co dostajemy giga ładunek dziecinnych narzekań na miłość. I niemal każda myśl bohaterki kręci się właśnie w okół tego. Reszta bohaterów jakoś łagodzą złe wrażenie, ale wydaje mi się, że autorka nie zarysowała ich zbyt dobrze. Są jedną wielką niewiadomą, a wiele związanych z nimi pomysły są niedokończone.

 '' W co zdecydujesz się uwierzyć zależy od Ciebie. '' 

Sam pomysł na historię jest imponujący. Jednak jego wykonanie - żałosne. Może gdyby został wykonany przez innego autora, a opowiadanie zostałoby doprawione odrobiną akcji książka sprawiałaby imponujące wrażenie. Jednak z Eden stała się żałosna, banalna. Co dziwne, bo czytałam wcześniej inną powieść tej autorki, która muszę przyznać - oczarowała mnie. A jest to saga ( Nie ) Umarli, o której na pewno w przyszłości napiszę. Więc moje wrażenia są takie, a nie inne, ponieważ czuję wielkie rozczarowanie w stosunku do autorki. 

 Myśli bohaterów tak nagle kończą się w połowie zdania, że trudno połapać się o co chodzi w danej sytuacji. Ja tak miałam nie raz. Wszystko zostało niedopowiedziane. A raczej niedopisane. Do tego spotykamy się z żałosnymi sformułowaniami. Dodatkowo możemy przyczepić się do tłumacza. W książce odnalazłam setki błędów językowych, ortograficznych, a nawet w wielu słowach brakuje literek. A zdania są błędnie sformułowane. Tak jakby ktoś miał gdzieś to tłumaczenie i zrobił to byle jak. Ale oczywiście nikogo nie posądzam. Może się zdarzyć, lecz bez przesady.

'' Czasami dochodzę do wniosku, że lepiej byłoby być samemu. Trudno jest być zakochanym. '' 

 Mroczny Anioł to jedna z niewielu książek, które mnie rozczarowały. Tak bardzo jak ( Nie ) Umarli Eden mnie oczarowali, tak bardzo Mroczny Anioł mnie rozczarował. Nie warto marnować na nią czasu. Jak można by było się domyślić, nie polecam. 

Moja ocena : 
3 / 10 

Książka bierze udział w wyzwaniu : 

Czytam Paranormal Romance   

22 komentarze:

 1. szkoda bo książka zapowiadała się bardzo ciekawie. Podoba mi się okładka, ale chyba w tym przypadku prawdą jest przysłowie nie oceniaj książki po okładce.

  OdpowiedzUsuń
 2. A taką ma ładną okłądkę, szkoda że Cię rozczarowała, jednak w takich klimatach trudno o odkrywczą historię ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie od początku zapowiadała się słabo i schematycznie, chociaż byłam skłonna to przeczytać, bo lubię historie o aniołach. No ale Twoja recenzja ostatecznie rozwiała moje wątpliwości i przekonała, że raczej nie warto ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli wykonanie jest żałosne, to nie ma co próbować....

  OdpowiedzUsuń
 5. O książce nic nie słyszałam, a teraz nie mam w ogóle chęci żeby ją poznać.

  OdpowiedzUsuń
 6. No i tak kolejna opowieść o aniołach, którą szkoda czytać ... a szkoda, bo to dość wdzięczny temat.

  OdpowiedzUsuń
 7. To nie dla mnie, a jeszcze taka niska ocena...

  OdpowiedzUsuń
 8. Okładka piękna, ale ocena już dla mnie skreśla tę książkę.Niestety, czasami nawet najlepszy pomysł leży przez słabe wykonanie. I jeszcze błędy! Wprost ich nie cierpię!

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobrze, że trafiłam na tę recenzję, bo miałam zamiar ją zakupić w najbliższym czasie, ale w takim razie chyba przeznaczę te pieniążki na coś innego i - mam nadzieję - lepszego. Dzięki! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Widziałam już ją kiedyś i zastanawiałam się nawet nad jej kupnem. Jednak po twojej recenzji nawet dobrze, że tego nie zrobiłam. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Często spotykam tą książkę w księgarniach, kilka razy nawet zastanawiałam się nad jej kupnem. Ale wobec takich okoliczności na pewno tego nie zrobię ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam alergię na naiwne bohaterki, a o książce nawet nie słyszałam wcześniej. Teraz się nie dziwię. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Okładka zachęca, jednak biorąc pod uwagę fabułę i kiepskie wykonanie - odpuszczę sobie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie miałam świadomości, że istnieje taka książka ;) Mimo wszystko jednak chyba nie dla mnie ;) Szkoda, że taki potencjał był tak zmarnowany.... Może ktoś inny go pociągnie? ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Słyszałam o tej książce, ale nigdy nie byłam nią zbytnio zainteresowana. Widzę, że dużo nie stracę jak jej nie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Tylko 3;( A jak przeczytałam początek to tak fajnie się zapowiadało!;(

  OdpowiedzUsuń
 17. Szkoda,że tak nisko ją oceniłaś ..

  OdpowiedzUsuń
 18. będę omijać szerokim łukiem :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Z całą pewnością spasuję ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 20. Twój blog jest super;d genialny pomysł na recenzję książek. Bardzo mi się podoba, a bloga dodaję do ulubionych, będę tu reguralnie zaglądać i czytać Twoje recenzję. Zapraszam do mnie na http://trudny-wybor.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 21. według mnie ciekawa książka tylko słabo się kończy :)

  OdpowiedzUsuń