czwartek, 7 maja 2015

Zapowiedź wyzwania :)

Witajcie!
Jak wiecie (albo nie wiecie), niedługo kończy się nasze wyzwanie "Najpierw czytam, później oglądam". Niestety nie cieszyło się ono zbyt dużą popularnością. Jednak nie zniechęca mnie to do organizacji kolejnego wyzwania. Lecz chciałabym najpierw zorientować się, czy byliby jacyś chętni. Chcielibyście wziąć udział w jakimś nowym wyzwaniu? :) Oto moje propozycje:


1. "Kocioł Wiedźmy" – czyli zbór fantastycznych istot (ewentualnie roślin).  Nie mam tutaj na myśli szeroko pojętej fantastyki, tylko książki, gdzie pojawiają się istoty/zwierzęta magiczne np. wampiry, czarodzieje, wilkołaki, strzygi, hipogryfy, feniksy itp. 

2. "Z uśmiechem przez świat" - to wyzwanie planuję zrobić w dwóch wariantach. "Z uśmiechem..." – czyli wszystkie książki z humorem. Nie muszą być to typowe komedie. Wystarczy, że Was rozbawią. "... przez świat" – wszystkie powieści, gdzie występuje motyw podróży. Również nie musi być to typowo powieść podróżnicza. Wystarczy, że bohater, gdzieś podróżuje. Jeśli dana książka będzie zawierać oba hasła, będzie liczyć się podwójnie.3. "Pod rządami natury" – w tym wyzwaniu planuję zaliczać książki, gdzie w tytule znajduje się coś związanego z przyrodą (np. "Kwiaty na poddaszu") lub gdzie występuje motyw natury na okładce książki (np. drzewo, morze). 4. "Najpierw czytam, później oglądam" – może jednak ktoś będzie chciał kontynuować wyzwanie. Dokładne informacje w zakładce Wyzwanie autorskie [LINK].

Będzie nam bardzo miło, jeśli wyrazicie swoje zdanie na temat wyzwań. Czy chcecie brać w nich udział? Jeśli tak, to które Wam najbardziej odpowiada? A może macie inne ciekawe pomysły. Z boku niedługo pojawi się ankieta na ten temat (jeśli już się nie pojawiła). Będzie trwać do końca maja. Prosimy o pomoc :) 

Pozdrawiamy serdecznie,
Elfik i Healy

PS: Spójrzcie na liczbę dni w ankietach :) Bardzo inteligentnie wpisałam na odwrót datę. No cóż... Na koniec maja skasuje się ankiety :D 

17 komentarzy:

 1. Nie potrafię doradzić, co lepsze :/ Ale, gdy już coś wybierzesz, to z miłą chęcią wezmę udział ^^
  PS. Przypominam o "TOP5 blogerów" - czekam na pierwszą odpowiedź ^^
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł, jestem jak najbardziej za "Kociołem wiedźmy" i "Z uśmiechem przez świat" oraz kontynuacją "Najpierw czytam później oglądam" :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie najbardziej zainteresowało "Kocioł Wiedźmy". Uwielbiam fantastykę i sądzę, że łatwo byłoby pogodzić to zadanie z innymi i nie być zaległym z książkami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymaj się wyzwania :D
  Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie najbardziej zainteresowałoby wyzwanie "Z uśmiechem przez świat" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie bardzo podoba się pomysł wyzwania "Z uśmiechem przez świat" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkie są genialnym pomysłem! Biorę już udział w wielu wyzwaniach, ale Wasze są naprawdę interesujące. Oddałam głos w ankiecie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z chęcią wezmę udział w wyzwaniu "Kocioł Wiedźmy" :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe pomysły na wyzwania. Ja wzięłabym udział w drugim - z uśmiechem - ostatnio czytam książki, które sprawiają, że uśmiech gości na moich ustach podczas czytania. Kocioł...też mi się podoba, gdyż często sięgam po fantasty :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mi się bardzo podoba propozycja numer 1 i 2 (wariat z uśmiechem)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie wzięłabym udział w wyzwaniu przyrodniczym, dużo jest książek z motywem roślinnym na okładce lub w tytule. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Podoba mi się pomysł na to drugie wyzwanie - "z uśmiechem przez świat" :). Może mogłabym się skusić.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja najchętniej wzięłabym udział w wyzwaniach 1 i 2. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mi najbardziej spodobał się Kocioł wiedźmy <3

  OdpowiedzUsuń
 15. Kocioł wiedźmy może być ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jestem za pierwszą i trzecią propozycją.

  OdpowiedzUsuń
 17. O, ja bym chętnie wzięła udział w Kotle wiedźmy. Uwielbiam takie fantastyczne książki czytać. A poza tym "Pod rządami natury" też brzmi ciekawie. :D

  Zapraszam do siebie
  http://to-read-or-not-to-read.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń