sobota, 21 marca 2015

Fantastic hero, czyli ulubieni bohaterzy literaccy


Z racji, że czas upływa nieubłaganie szybko, a książek przybywa postanowiłam zaprezentować wam jak narazie dość ograniczoną liczbę bohaterów literackich, którzy w szczególności zasługują na naszą uwagę. Co prawda w tym czasie na blogu miała pojawić się recenzja Posłańców Przemian, ale od trzech dni tkwię na 50 stronie książki i nie mogę się przemóc, by kontynuować z nią swą podróż. Ale, ale jak widać na dobre wyszło, bo nie tylko styl pisania autorów oraz fabuła zasługuje na nasz aplauz. 

#
Najgorętszą parą literacką, oczywiście jak można się domyślać jest Aaron i Julia z Dotyku Julii. To najbardziej sprzeczne zestawienie, z jakim miałam do czynienia. Z jednej strony ujrzymy cichą, wrażliwą, choć odważną supergirl, a z drugiej skrytego, brutalnego, narwanego przystojniachę. I chociaż obydwoje w końcu ulegają wewnętrznej przemianie dla mnie nadal pozostają kłótliwymi kochankami. :))#2

Drugą hot parą, której po prostu nie mogłam podzielić jest Kattniss i Petta z Igrzysk Śmierci. Podobnie, jak w przypadku pierwszej pozycji powieść jest jedną z najlepszych lektur jakie dotąd czytałam, a może i tą najlepszą. Kattniss i Petta znowuż z pozoru różni kochankowie, skradli moje serce i po upływie kilku lat nadal nie chcą go zwrócić. Są parą, obok której nikt nie przemknie obojętnie, bo i ich miłość wcale taka dla nas nie pozostaje. Kattniss i Petta wprowadzili coś nowego, oryginalnego i świeżego do świata literatury. Jest to romans, który nie opiera się wyłącznie na ochach, czy achach, a kiełkujący powoli, niedostrzegalnie, nie pozostawiający po sobie tony lukru, których za nic nie można się pozbyć.


#3

Tym razem samotną bohaterką, która odnalazła drogę do mego serca jest Paige z Czasu Żniw. Jest to wyjątkowa postać, której nie zdarzyło się choć przez sekundę wzbudzić we mnie irytację. Chociaż muszę przyznać - niektóre sytuacje powoli wzbudzały moją niechęć to ostatecznie pozostałam spokojna oraz zrównoważona do końca lektury. Gdyby w jakimś stopniu była realistyczna, podbiegłabym i przytuliła ją z całej siły, bo zdecydowanie Paige jest osobą wywołującą pozytywne pobudki u każdego czytelnika. 


#4

Kolejną ukochaną, przemiłą, przecudowną literacką parką jest Sky i Holder z Hopeless. Myślę, że w tym wypadku nie muszę dopisywać nic więcej. Każdy wie, co mam na myśli wpisując ich na tą listę. :))


Mogłabym wymienić tu jeszcze wiele, wiele postaci, ale o nich napiszę w kolejnym tagu. A czy wy macie swoich ulubionych bohaterów? Lub słodkie parki, które skradły wam serce? :)


21 komentarzy:

 1. Hopeless i Igrzyska, racja ;) ale DotykJulii mi się nie podobał i nie bardzo kojarzę tę parę, a już na pewno nie jestem ich fanką :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że żadnej z tych książek nie znam ;/
  Ciekawe jacy u mnie byli by ulubieńcy... hmmm...
  Muszę stworzyć podobny post!

  OdpowiedzUsuń
 3. W stu procentach się z Tobą zgadzam! xD No, może 4 szczególnie mnie nie zachwyciła, ale to głównie dlatego, że raczej nie czytam tego typu książek. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam tylko Sky i Holdera z Hopeless, ale to raczej nie moi ulubieńcy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. IŚ i Hopeless oczywiście, że się zgadzam! ♥
  Czasu żniw jeszcze nie czytałam, ale mam w planach, szczególnie, że niedługo ma wyjść drugi tom. ;)
  A co do Dotyku Julii to tak tak i TAK! #TeamWarner :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety, ale nie znam nikogo z powyższego rankingu, więc nijak się mogę wypowiedzieć :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Jaka szkoda, że nie znam żadnej z powyższych, ale, ale... "Hopeless" zamierzam niebawem sobie przeczytać :3 :)
  Pozdrawiam,
  A.

  OdpowiedzUsuń
 8. nie znam tylko numeru 3. Co do Dotyku Julii to zgadzam się w 100 %. Na początku nie skapnęłam się co to za Aaron. Myślę sobie- może o inną książkę chodzi. Potem dopiero ogarnęłam że to przecież prawdziwe imię Warnera. XD Mimo wszystko jestem przyzwyczajona do jego pierwszego imienia. Ja też robiłam takie zestawienie tylko że o ksiązkowych PARACH i umieściłam w nich aż 3 z twojego rankingu! :D

  OdpowiedzUsuń
 9. "Hopeless" nie czytałam, ale z resztą całkowicie się zgadzam. :D Ja jeszcze uwielbiam Tessę i Willa z Diabelskich Maszyn, a sądzę, że też zasługuje na uwagę Aria razem z Perrym z "Przez burze ognia". Świetny post, czekam na więcej! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam żadnego z wyżej wymienionych bohaterów :D Ale ja w zasadzie nie czytam takich młodzieżówek. A jak już, to z przypadku ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kattniss i Petta :3 Jak najbardziej się zgadzam :P Paige była całkiem fajna, ale raczej nie pojawiłaby się w moim zestawieniu.

  OdpowiedzUsuń
 12. Odpowiem na ostatnie pytanie. Nie, nie lubię słodkich parek. Może jestem masochistką, ale wolę postaci kontrowersyjne, wręcz irytujące.

  OdpowiedzUsuń
 13. Znam wszystkich bohaterów oprócz Paige, ale mam w planach ,,Czas żniw", więc niedługo to nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Sama bym wpisała na taką listę 1,2,3 :D Naprawdę coś w nich jest magicznego

  OdpowiedzUsuń
 15. Również uwielbiam Sky i Holdera :3 Dodałabym, jeszcze Tessę i Hardina z "After. Płomień pod moją skórą" :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Uwielbiam Paige z "Czasu Żniw" i niecierpliwie czekam na kontynuację ;) Katniss i Peeta to rewelacjna para.

  OdpowiedzUsuń
 17. Katniss i Peeta :) Oprócz tego jeszcze chyba Gwendolyn i Gideon z "Trylogii Czasu".

  OdpowiedzUsuń
 18. Para z Igrzysk....zgadzam się :>

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja uwielbiam również Sky I Holdera :)

  OdpowiedzUsuń