sobota, 7 lutego 2015

Zapowiedź #1 [Istoty Mroku]


Niebawem na polskim rynku wydawniczym, zagości fantastyczna powieść autorstwa znanej nam z '' Kronik Ciemności '' - pani Agnieszki Michalskiej. Zapewne większość z Was słyszała, a może nawet i czytała powyżej wymienioną pozycję, która stała się debiutem zbierającym wiele pochwał ze strony nastolatków. Jeśli jednak nasze osądy są nietrafne proponujemy jak najszybsze zapoznanie się z tą lekturą po wydaniu najnowszej powieści pani Agnieszki, lub jeszcze lepiej – pożarcie jej na niewinne śniadanie, które pozostawi niedosyt do smakowitego, upragnionego obiadu. Mowa tu o '' Istotach Mroku '' - pochłaniającej, współczesnej fantastyce z nutką staroświeckiego uroku, wojennej brutalności, czy angielskiej, arystokratycznej sławy. Ale … zacznijmy od początku.

XX wiek Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii. Dziewiętnastoletnia Charlotte Perri – w skrócie Charlie – trafia pod opiekę jednego z najbardziej sławnych, ale i jednocześnie marudnych oraz wymagających Łowców demonów, jakim jest Thomas Black. Pod jego okiem będzie wytrwale przygotowywać się do nachodzącej wojny, do której przyczynią się demony z najniższej hierarchii Istot Mroku, chcąc stać się niewyobrażalną potęgą. Niestety jej niebywale cenny czas zostanie naruszony przez tajemniczego, roztaczającego wokół siebie grozę i przerażenie mężczyznę, który przyczyni się do powstania najgorszego koszmaru Charlie. Czy ostatnia deska ratunku, jaką jest pewien Łowca pomoże dziewczynie stoczyć walkę z jej największymi słabościami?

''Niewinni będą tonąć,
Stosy będą płonąć!
Nie zazna nikt spokoju,
Wszyscy ruszą do boju!''

Gdy ukąsiliśmy już swój obiad ze strony fabularnej, zbierzemy się za spojrzenie na ''Istoty Mroku'' z punktu technicznego. Jak zapowiada pani Agnieszka - w treści będziemy mogli zapoznać się z wieloma rymowanymi wierszami, marudnymi, brutalnymi oraz wymagającymi postaciami, a każdy bohater będzie odgrywał swą rolę jak najlepiej, ukrywając się pod maską kłamstw, by ostatecznie długo skrywane urazy ujrzały światło dzienne. 
''Istoty Mroku'' nie są kolejną częścią ''Kronik Ciemności'' jak można by było się spodziewać. O, nie. To pierwsza część pięciotomowej serii, z którą będziemy mieli szansę spotkać się niebawem.

''Charlie ma grzech wielki, 
Zakopać żywcem mnie chciała.
Popamięta mnie na wieki, 
Męki okrutne będzie cierpiała.''

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z polską fantastyką, bo kto jak kto, ale my – nałogowi pożeracze książek powinniśmy wspierać naszych autorów.
Przeczytajcie – zróbcie to dla niesamowicie miłej, wyrozumiałej pani Agnieszki, dla siebie, by pobudzić swą wyobraźnię, zanurzyć się w nowy świat literacki, lub chociażby dla nas – bloga, który objął patronatem swą pierwszą powieść. Gorąco polecamy! :)

13 komentarzy:

 1. Lubię fanpage autorki i fakt, że ślędzę jej wpisy sprawił, że zainteresowałam się jej książką. Kronik ciemności nie miałam okazji czytać. Nie przekonuje mnie temat łowców demonów, ale ze względu na to, że już słyszę i słysze o tej książce, to chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tego co mówisz, to brzmi ciekawie, szczególnie, że lubię takie klimaty. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej autorki, ale może kiedyś zapoznam się z jej twórczością :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mogłabym ją przeczytać ;))

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie przeczytam :) Fantastyka jest zawsze mile u mnie widziana :) a o autorce również słyszałam wiele dobrego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba zaczynam przekonywać się co do polskiej fantastyki. Może jednak warto dać szansę twórczości pani Michalskiej ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Może dam szansę tej książce, jak i autorce :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawie się zapowiada, dopisuję do mojej listy ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Coraz bardziej intryguje mnie ta powieść :)

  OdpowiedzUsuń